Leasing na stałej stopie procentowej

Leasing na stałej stopie procentowej

Leasing na stałej stopie procentowej: Atrakcyjność leasingu ze stałym oprocentowaniem polega na tym, że gwarantuje on nie zmienność rat leasingu poprzez okres umowy leasingowej. Klient zawiera umowę w której raty leasingowe są ustalone z góry i niezmienne, niezależnie od kształtowania się przyszłych stóp procentowych Wibor/Libor. Należy sobie zdawać sprawę, że leasing czy pożyczka na stałej stopie procentowej jest droższy od umowy opartej o zmienną stopę. W dzisiejszych czasach część Klient kalkuluje to tak, że woli płacić wyższą ratę leasingu którą ma już ujętą w budżecie na kilka najbliższych lat, niż obawiać się o wzrost stóp procentowych i wysokość rat jakie będzie płacić w przyszłości.

Pożyczka leasingowa o stałym oprocentowaniu

Pożyczka leasingowa o stałym oprocentowaniu jest kalkulowana identycznie jak leasing, raty są od początku zamrożone, czyli ani nie wzrosną ani nie spadną przez okres umowy. Należy dodać, że umowę pożyczki można oczywiście wcześniej spłacić.

Leasing na stałej czy zmiennej stopie procentowej, co lepsze

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Obecnie zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Ważne by wybrać to, co wydaje się bardziej dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Pomagamy w sfinansowaniu każdego samochodu i maszyny, nowych i używanych zarówno na stałej jak i na zmiennej stopie procentowej wibor 1M. Ponieważ kalkulacje leasingu liczone są przez firmy leasingowe indywidualnie dla każdej sprawy – zalecamy kontakt i wysłanie zapytanie. Otrzymają państwo ofertę dostosowaną do państwa potrzeb. Przykładowa rata leasingu ze stałym oprocentowaniem:
  • Wartość przedmiotu netto: 100.000 zł
  • Wkład własny 10%
  • Wykup 1%
  • Ilość rat miesięcznych – 60
  • Rata leasingu ze zmiennym oprocentowaniem – 1876 zł netto
  • Rata leasingu ze stałym oprocentowaniem  przez cały okres leasingu – 1998 zł netto
Zawartość strony: leasing na stałej stopie procentowej, leasing o stałym oprocentowaniu, pożyczka na stałym oprocentowaniu, pożyczka na samochód o stałym oprocentowaniu, leasing na samochód o stałym oprocentowaniu, leasing na maszynę o stałym oprocentowaniu, stałe oprocentowanie w leasingu, oprocentowanie stałe czy zmienne w leasingu, kalkulator leasingu o stałym oprocentowaniu, leasing ze stałą stopą procentową.

KALKULATOR LEASINGOWY >>