Kalkulator leasingu operacyjnego

Leasing operacyjny jest najczęściej wybieraną formą finansowania zakupów do firmy. Kalkulator leasingu operacyjnego pozwoli obliczyć leasing na auto lub maszyny do działalności gospodarczej. W leasingu operacyjnym finansuje się nowe i używane:

  • samochody osobowe i dostawcze
  • samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe i naczepy
  • autobusy i pojazdy specjalnego przeznaczenia
  • maszyny i urządzenia produkcyjne

Warunkiem zastosowania leasingu operacyjnego jest zakup wybranego samochodu lub maszyny na fakturę VAT 23%. Skutkiem leasingu operacyjnego jest:

  • możliwość wliczenia opłat leasingowych w koszty działalności
  • możliwość odliczenia podatku VAT (w całości lub w części)
  • możliwość ustalenia kwoty wykupu lub zwrot przedmiotu leasingu
 
 

Jak dział Kalkulator leasingu operacyjnego na samochód

Kalkulator leasingu operacyjnego pozwala policzyć samodzielnie przedział rat leasingowych. Leasing operacyjny można kalkulować zarówno w oparciu o walutę PLN, jak i o walutę obcą, np euro. Stawką podstawową jest stawka Wibor (dla leasingu w PLN) lub Libor (dla leasingu w walutach). Warunki leasingu operacyjnego pojazdów i maszyn:

  • opłata wstępna – od 1% wartości auta
  • okres leasingowania – od 24 do 84 miesięcy
  • raty równe, degresywne lub sezonowe

Jak rozliczyć ratę leasingu operacyjnego

Aby obliczyć leasing operacyjny należy wybrać preferowany sprzęt określić jego cenę NETTO oraz rozważyć swoje możliwości i wymagania odnośnie wpłaty własnej i czasu na jaki chcemy wziąć leasing.

W leasingu operacyjnym możesz wliczyć raty leasingowe w koszty podatkowe działalności firmy, dzięki czemu możesz obniżyć swój podatek dochodowy do zapłacenia. W koszty nie można wliczyć kwoty wykupu pojazdu po zakończeniu leasingu – jest to faktura sprzedaży a więc podlega amortyzacji lub jednorazowego wliczenia tylko jeśli nie przekracza 3.500 zł.

Zgodnie z ustawą o podatku VAT możesz również odliczyć całość lub część podatku od każdej raty leasingowej. Całość podatku odliczysz w przypadku maszyn, samochodów ciężarowych oraz tych samochodów osobowych które zostaną zadeklarowane w urzędzie skarbowym jako użytkowane wyłącznie do celów służbowych.

Jeśli będziesz używać samochodu zarówno do celów służbowych jak i prywatnych, możesz odliczyć 50% podatku VAT z każdej faktury za leasing.

KALKULATOR LEASINGOWY >>


Leasing operacyjny. Masz pytanie? odpowiemy.


Tematyka strony: kalkulator leasingu operacyjnego, raty leasingu operacyjnego, obliczenie leasingu operacyjnego, leasing operacyjny kalkulator, koszty leasingu operacyjnego