Kalkulator leasingu samochodu elektrycznego | Leasing elektryka i hybrydy
Samochód elektryczny w leasing
Samochód elektryczny w leasing ? A może lepsza na razie będzie hybryda – połączenie silnika spalinowego i elektrycznego? Nasza przyszłość, w dodatku mocno promowana przez Unię Europejską to samochody elektryczne oraz hybrydowe. Już od 2035 roku w Unii Europejskiej ma obowiązywać zakaz rejestracji samochodów spalinowych. Ale to nie jedyny powód by poważnie zastanawiać się nad elektryfikacją, choćby kupując tzw. hybrydę – połączenie silnika spalinowego i elektrycznego powoduje, że auto mniej pali, jest bardziej ekologiczne i co najważniejsze – znacznie mniej kosztuje jego eksploatacja. Przy cenach benzyny powyżej 8 zł za litr nad tym argumentem chyba nie trzeba specjalnie się rozwodzić – każdy widzi, że koszty jazdy samochodem benzynowym będą tylko rosły.
elektryk w leasingU
Rynek samochodów elektrycznych w Europie i w USA rozwija się zarówno za sprawą cen paliw , wprowadzanych przepisów ale też poszerzające się z miesiąca na miesiąć oferty samochodów hybrydowych i elektrycznych. Co więcej, niektóre marki już oficjalnie podają, że za kilka lat w ogóle nie będą sprzedawać samochodów spalinowych – są wśród nich tak poważni producenci jak VOLVO. Wyniki sprzedaży Tesli oraz powodzenie samochodów hybrydowych takich marek jak Toyota, zwiastują nowy trend od którego nie ma odwrotu.
Leasing samochodów elektrycznych i hybrydowych
Samochód hybrydowy czy elektryczny możemy sfinansować poprzez zakup za gotówkę, leasing czy wynajem długoterminowy. Warunki finansowania nie różnią bardzo od dotychczas oferowanych dla samochodów spalinowych. Możemy liczyć na:
- – wstępna opłata leasingowa (wkład własny) – od 0%
- – okres leasingu od 2 do 7 lat
- – wykup od 1 do 50% (w zależności od okresu finansowania, im krótszy tym większy można ustalić % wykupu)
Najczęściej kupowane samochody elektryczne i hybrydy w Polsce:
- Alfa Romeo Tonale
- Audi Q5
- BMW X5
- Fiat 500
- Lexus CT, Lexus NX
- Kia eNiro, Riom mhev, Kia EV6, Stonic, Sportage mhev
- Tesla – wszystkie modele
- Opel GrandlandX
- Ford Fiesta Hybryd, Ford Mustang Mach, Ford Kuga
- Renault Megane
- Toyota RAV4 hybryd, Corolla hybryd, Camry hybryd
- Hyundai Tuscon, Hyundai Kona
- Mitsubishi Outlander PhEv
- Honda CRV Hybryd
- Peugeot e208, e308, e508, Peugeot 3008
- Jeep Compas Mhev
- Volvo V60, Volvo XC40
Leasing samochodów hybrydowych w Polsce
Droga do powszechnej sprzedaży samochodów elektrycznych jest w Polsce jeszcze daleka i pełna wybojów, szybciej doczekamy się elektrycznych pojazdów transportu miejskiego. Dużo szybciej rozpowszechniają się natomiast tzw. hybrydy i zakup w leasingu samochodów hybrydowych. W zasadzie nikt już się nie dziwi rozważaniu czy nabyć samochód hybrydowy – połączenie silnika benzynowego i elektrycznego, najczęściej w leasingu operacyjnym.
Rodzaje technologii hybrydowej
Ze względu na rodzaje napędów technologii hybrydowej wyróżnia się:
- pełne / klasyczne hybrydy (HEV) – to podstawowy obecnie rodzaj. Auto porusza się dzięki silnikowi spalinowemu lub elektrycznemu. Może także wykorzystywać połączenie siły jednego i drugiego. Co więcej, napęd elektryczny nie tylko wspomaga pracę jednostki spalinowej w trakcie przyspieszania i na niewielkich odcinkach, ale przy niewielkiej prędkości, może także samodzielnie napędzać pojazd. Akumulatora gromadzi energię jedynie z pracy systemu spalinowego lub podczas zwalniania, lub hamowania. Klasyczne hybrydy nie mogą być doładowywane z innego źródła prądu.
- hybryda typu mild (mHEV) – tzw. miękka hybryda, której napęd elektryczny łączy zwykle funkcje rozrusznika i alternatora. Nie jest w stanie samodzielnie napędzać auta. Może natomiast odzyskać energię podczas wytracania prędkości. To z kolei wiąże się z niższym zużyciem paliwa i tańszymi kosztami eksploatacji.
- hybrydy typu plug in (PHEV) – to układ, który zbliża samochód hybrydowy do pojazdów elektrycznych. Wszystko to dzięki dodatkowemu, dużemu akumulatorowi wysokonapięciowemu, który można ładować z gniazdka. Tak naładowane auto hybrydowe plug in jest w stanie przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów, bez konieczności uruchamiania napędu spalinowego.
Obecnie i w przyszłości leasing samochodu hybrydowego wydaje się bardzo dobrym posunięciem.
Katalog samochodów elektrycznych i hybrydowych 2021/2022 PSPA_Katalog_EV_2021-2 przygotowany przez firmę promującą elektro mobilność w Polsce.
Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.
Zapytaj o ofertę. Zobacz nasz kalkulator leasingowy oferty leasingu na samochody elektryczne i hybrydowe.
Tematyka strony: kalkulator leasingu samochodu elektrycznego, leasing elektryka, leasing na samochód elektryczny, auto elektryczne w leasing, leasing samochodu hybrydowego, auto elektryczne w leasing, pożyczka leasingowa na samochód elektryczny, pożyczka leasingowa na hybrydę.