Kalkulator leasingu dla nowej firmy

Kalkulator Leasingu Nowa Firma to zagadnienie wciąż aktualne. Przecież nowe działalności gospodarcze są wciąż zakładane, powstają nowe biznesy – duże i małe. Najprostszym sposobem finansowania nowej działalności jest leasing na start, dlatego leasing dla nowej firmy cieszy się dużym powodzeniem.

Czy leasing dla nowej firmy jest możliwy

Tak, jest możliwe wzięcie w leasingu samochodu a nawet maszyny przez przedsiębiorcę dopiero rozpoczynającego działalność gospodarczą. Dużo zależy od tego co ma być przedmiotem umowy leasingu, czy przedsiębiorca ma jakieś doświadczenie w danej branży lub podpisane już kontrakty. Ważne jest też ile kosztuje leasingowany samochód dla nowej firmy albo maszyny dla niej.

Istotną sprawą jest również czy firma może pozwolić sobie na wkład własny do umowy leasingu i w jakiej wysokości.

Omawiając kwestie związane z leasingiem dla nowej działalności trzeba wręcz wspomnieć, że bardzo ważnym czynnikiem który może zdecydować czy nowa firma dostanie leasing jest też osoba doradcy leasingowego – przede wszystkim jego doświadczenie, profesjonalizm oraz znajomość procedur firm leasingowych. Im dłużej dana osoba pracuje w branży leasingowej, tym łatwiej mu będzie postarać się o leasing dla nowej firmy.

Jakie są warunki leasingu dla nowej firmy

Jakie są możliwości leasingu dla nowej firmy bez wpłaty własnej? Powiedzmy szczerze, jeśli chodzi o leasing maszyn dla nowej firmy – bardzo niewielkie. Gdy mówimy natomiast o samochodach tutaj rozważając konkretny przypadek doradca jest w stanie pomóc w pozyskaniu finansowania z minimalnym wkładem własnym. Czasem wystarczy poczekać dwa dni dłużej lub inaczej sfinansować kwestie około leasingowe.

Na pewno łatwiej będzie dostać leasing na nową działalność jeśli kupujemy samochód nowy, niż sfinansować w ten sposób używany.

Jak dostać leasing dla nowej firmy

Wszystkie kwestie ustalimy przez telefon oraz email, a odpowiednie dokumenty wyślemy mailem. Jeżeli wolisz bezpośredni kontakt, doradca leasingowy po wstępnym zapoznaniu się ze sprawą może przyjechać w uzgodnione przez miejsce. Po wysłaniu wymaganych wniosków  otrzymasz wstępną weryfikację.  Po uzgodnieniu wszystkich parametrów i możliwości decyzję leasingową możesz mieć w ciągu 24h. Samochód będzie gotowy do odbioru w ciągu kilku dni. W szczególnych lub bardziej skomplikowanych przypadkach cały proces może ulec pewnym zmianom.

W zależności od firmy leasingowej oraz od rodzaju przedmiotu który ma być leasingowany, leasing dla nowej firmy dostaniesz:

  • od 1 dnia działalności
  • od 3 miesięcy
  • od pół doku
  • od minimum 12 miesięcy działalności firmy

Dobrym, choć rzadko stosowanym sposobem jest też poręczenie innej firmy która działa odpowiednio długo lub wysoki wkład własny.

Prosty Kalkulator leasingu dla firmy

Nasz kalkulator przy zastosowaniu odpowiednich parametrów pozwoli policzyć również leasing dla nowej firmy. Nowa działalność wiąże się ze specyficznymi wymaganiami odnośnie wpłaty własnej jak również odpowiedniej marży leasingowej. Dlatego, choć kalkulator policzy parametry i raty poprawnie, niezbędny jest kontakt z naszym doradcą, omówienie sprawy i możliwości oraz wspólny wybór odpowiedniej strategii aby dostać jak najlepsze warunki leasingowe dla nowej działalności.

Obliczając symulacje leasingu dla nowej firmy musisz pamiętać o tym wszystkim co napisaliśmy powyżej. Jednak bez kompetentnego, znającego procedury i sposoby doradcy niewiele będziesz mógł zrobić. Dlatego zalecamy wysłanie zapytania z prośbą o kontakt.

KALKULATOR LEASINGOWY >>


Warto zauważyć, że leasing dla nowych firm może być nieco trudniejszy do uzyskania niż w przypadku już istniejących firm. Wynika to z faktu, że nowa firma nie ma jeszcze historii kredytowej i zabezpieczeń, co może wpłynąć na decyzję leasingodawcy. Jednakże, wiele firm leasingowych oferuje specjalne warunki dla nowych firm, w tym niższe oprocentowanie czy mniejszą kwotę wymaganą na początek.

Ważnym elementem w uzyskaniu leasingu dla nowej firmy jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji oraz przeprowadzenie dokładnej analizy rynku i potrzeb firmy. W przypadku leasingu samochodowego warto również przeanalizować oferty różnych firm leasingowych i wybrać tę, która oferuje najlepsze warunki.

Leasing dla nowej firmy może być świetnym sposobem na rozwój i finansowanie działalności, zwłaszcza gdy firma nie dysponuje dużym kapitałem początkowym. Warto jednak pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z ofertami firm leasingowych oraz o szczegółowej analizie potrzeb firmy przed podjęciem decyzji o leasingu.

Leasing dla nowej firmy. Masz pytanie? Chętnie odpowiemy.


Tematyka strony: kalkulator leasingu dla nowej firmy, leasing dla nowej firmy, leasing dla nowej działalności, nowa działalność leasing, leasing na start, leasing dla rozpoczynających działalność, oblicz leasing dla nowej firmy, jak dostać leasing dla nowej firmy, leasing dla nowej działalności jakie dokumenty – gdzie leasing dla nowej firmy.