Warunki leasingu

Preponowane przez nas produkty leasingowe. Bankowa oferta leasingowa najlepszych firmy leasingowych:

 • leasing operacyjny i finansowy
 • leasing zwrotny
 • leasing dla nowych firm
 • pożyczka leasingowa dla firm

Warunki leasingu samochodu

 • Procedura uproszczona (bez PIT) do 500.000 zł
 • Wkład własny od 1% do wartości auta 200.000 zł
 • Okres leasingu nawet do 7 lat (84 miesiące)
 • Możliwość zwiększenia Wykupu nawet do 50%
 • Możliwe raty sezonowe lub degresywne
 • Finansowanie samochodów nowych i używanych
 • Leasing samochodu na fakturę VAT lub VAT marża
 • Leasing na auto już od 1 dnia działalności
 • Atrakcyjne ubezpieczenie AC, OC, NNW, GAP

Podstawowym kryterium podziału rodzaju finansowania samochodów i maszyn w Polsce, jest podział na leasing operacyjny i leasing finansowy. Poniżej przedstawiamy charakterystyczne cechy tych form finansowania. Nasza oferta leasingu obejmuje następujące produkty leasingowe.

Warunki leasingu operacyjnego

Leasing operacyjny charakteryzuje się możliwością wliczania rat leasingowych w koszty działalności firmy. Faktury na raty leasingowe można wliczyć w koszty firmy w kwocie netto. Podatek VAT również można odliczyć – w zależności od rodzaju pojazdu w całości lub w części 50%. Leasing taki kończy się wykupem przedmiotu za Kwotę Wykupu (zwykle 1% wartości początkowej) lub może kończyć się zwrotem przedmiotu.

Aby można było nabyć samochód lub maszynę i wziąć w leasing operacyjny, warunkiem koniecznym jest by przedmiot ten był sprzedawany na fakturę VAT ze stawką 23%. Nie ma tu znaczenia czy Leasingobiorca jest płatnikiem VAT.

Warunki leasingu finansowego

Drugim rodzajem leasingu jest leasing finansowy. Z punktu widzenia Leasingobiorcy jego cechą charakterystyczną jest, że w koszty działalności może on wliczyć odsetki od leasingu finansowego oraz amortyzację samochodu. Zwykle w tej formie leasinguje się samochody które są sprzedawane na tzw. fakturę VATmarża, a więc nie zawierającą VAT w cenie. W leasingu finansowym Leasingodawca jest zobowiązany do naliczenia VAT od części odsetkowej (usługi). Wykup przedmiotu finansowania jest automatyczny, zwykle za symboliczną kwotę 100 zł następuje końcowe przeniesienie własności na Leasingobiorcę.

Leasing finansowy sprawdza się w tych przypadkach gdy Leasingobiorca nie jest płatnikiem VAT lub gdy przedmiot sprzedawany jest na fakturę z obniżoną stawką VAT.

ofertA pożyczki leasingowej dla firm

Alternatywną dla leasingu finansowego jest finansowanie zakupu w formie pożyczki leasingowej. Jej cechą charakterystyczną jest, że samochód od początku jest własnością Pożyczkobiorcy, a firma leasingowa ustanawia jedynie zabezpieczenie na swoją rzecz. W formie pożyczki można nabyć zarówno samochody kupowane na fakturę VAT23% jak i te na fakturę VATmarża.

Pożyczka leasingowa jest też dobrą formą refinansowania posiadanego już samochodu. W takiej formie można też w doskonały sposób zrefinansować samochód dopiero co kupiony, np. za granicą. Oferta pożyczki posiada zalety jakich nie zapewnia oferta leasingu finansowego.

oferta Leasingu konsumenckiego

Leasing konsumencki jest rodzajem finansowania przeznaczonym dla osób prywatnych, nie prowadzących działalności gospodarczej. Z punktu widzenia Leasingobiorcy (konsumenta) oferta leasingu konsumenckiego posiada pewne zalety ale też wiele wad.

Wady i zalety leasingu konsumenckiego:

 • Konsument nie ma prawa do zaliczania rat leasingu w koszty
 • Właścicielem leasingowanego samochodu jest firma leasingowa
 • Oferta leasingu konsumenckiego w Polsce nie jest zbyt konkurencyjna
 • Niekiedy fakt, że Leasingobiorca nie jest właścicielem auta może być zaletą

oferta Leasingu zwrotnego

Leasing zwrotny jest to forma leasingu operacyjnego lub finansowego, w której Dostawcą/Sprzedawcą przedmiotu do umowy leasingu jest sam Leasingobiorca. Firma leasingowa nabywa go od Klienta a następnie oddaje mu z powrotem w leasingu, który po jego spłacie kończy się ponownym przeniesieniem własności na Klienta.

Leasing zwrotny stosuje się głównie kiedy:

 • Leasingobiorca chce pozyskać dodatkowe środki pieniężne ze sprzedaży auta firmie leasingowej, jednocześnie dalej go używając
 • Leasingobiorca dokonał samodzielnego zakupu samochodu np. za granicą i chce zrefinansowania wydanej kwoty

W przypadku leasingu zwrotnego zwykle Leasingobiorca musi się liczyć z dokładną wyceną pojazdu przez firmę leasingową oraz przedłożeniem dodatkowych dokumentów świadczących o dobrej kondycji finansowej Leasingobiorcy.

KALKULATOR LEASINGOWY >>


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy. Zobacz jak i gdzie dostać leasing >


Tematyka strony: warunki leasingu, rodzaje leasingu, leasing operacyjny, leasing finansowy, warunki leasingu samochodu, warunki leasingu samochodu używanego, warunki leasingu operacyjnego, warunki leasingu finansowego, leasing VAT marża, warunki pożyczki leasingowej, warunki leasingu zwrotnego, oferta leasingu.