Kalkulatory firm leasingowych

Kalkulatory firm leasingowych to  jedna z najbardziej poszukiwanych usług w internecie, przez Klientów zainteresowanych wzięciem samochodu czy maszyny w leasing. Praktycznie każdy przedsiębiorca, zanim złoży zapytanie do jednej lub kilku firm leasingowych, próbuje zorientować się przynajmniej wstępnie w jakich widełkach może się poruszać myśląc o usłudze leasingu dla swojej firmy.

Sprawdziliśmy, które z czołowych firm leasingowych oferują kalkulatory na swoich stronach internetowych.

Czy firmy leasingowej mają kalkulatory leasingu na swoich serwisach/ stronach internetowych ?

Przejrzenie całej listy firm leasingowych nie stanowi problemu dla osoby z branży leasingowej, znającej specyfikę tych usług. Postanowiliśmy sprawdzić stronę główną, na jaką wchodzą Klienci oraz ewentualne odnośniki, linki czy banery, pod którymi firma leasingowa udostępni jakiś kalkulator leasingowy.

Nie będziemy podawać w tym miejscu nazw tych firm. Gwoli ścisłości i pewności danych dodamy tylko, że sprawdzona została lista 10 największych firm leasingowych według wartości Przedmiotów oddanych w leasing (statystyki za rok 2018 za Związkiem Polskiego Leasingu), a więc aktualny TOP 10 firm leasingowych.

Przyjęliśmy również, że ponieważ zdecydowaną większość rynku leasingowego stanowi finansowanie pojazdów, a jednocześnie leasing samochodów jest produktem zazwyczaj standardowym, że lista ta obejmować będzie TOP 10 największych leasingów samochodowych.

Oto wyniki badania firm leasingowych

 • FIRMA LEASINGOWA NR 1 – Na stronie internetowej firmy leasingowej nr 1 w Polsce nie ma dostępnego kalkulatora w żadnej formie. Są zamieszczone ogólne informacje o produktach, ubezpieczeniu i autach poleasingowych. Aby zorientować się nawet wstępnie w możliwych ratach leasingu należy wysłać zapytanie o kontakt.
 • FIRMA LEASINGOWA NR 2 – Podobną sytuację mamy w przypadku firmy leasingowej nr 1.
 • FIRMA LEASINGOWA NR 3 – Firma nr 3 posiada jeden z bardziej rozbudowanych portali dla Klienta, jednak również tam nie znajdziemy żadnego kalkulatora leasingu.
 • FIRMA LEASINGOWA NR 4 – Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku firmy leasingowej nr 4.
 • FIRMA LEASINGOWA NR 5 – Na tej stronie widać, że firma jest nastawiona wyraźnie pro-kliencko (lub pro-sprzedażowo). Przejrzysta oferta, symulatory rat leasingu, proste produkty. Jedynym problemem jest fakt, że jest to firma finansująca wyłącznie samochody jednego koncernu samochodowego, a więc po pierwsze nie jest to usługa dla wszystkich klientów, całego rynku i na każdą markę samochodu. Po drugie zaś – ze swej istoty (połączenie z koncernem samochodowym) może balansować między ceną samochodu i ceną leasingu.
 • FIRMA LEASINGOWA NR 6 – W tym przypadku powtarza się sytuacja jaka ma miejsce w czołówce – brak kalkulatora rat leasingowych na stronie.
 • FIRMA LEASINGOWA NR 7 – Z identycznym przypadkiem mamy do czynienia oglądając stronę internetową firmy zajmującej pozycję 7.
 • FIRMA LEASINGOWA NR 8 -Firma nr 8 nie jest wyjątkiem – klient może znaleźć informacje na temat oddziałów, wysłać wniosek, obsłużyć umowę albo poszukać przedmiotów poleasingowych. Czyli tak jak wszędzie. Kalkulatora nie znajdzie.
 • FIRMA LEASINGOWA NR 9 – Czy jesteśmy zdziwieni? Tutaj również obsługa Klienta i informacje o spółce.
 • FIRMA LEASINGOWA NR 10 – Oczekiwaliśmy więcej ale również ta firma nie oferuje Klientowi który pierwszy raz szuka leasingu, niczego poza możliwością wysłania zapytania o ofertę.

Czy znaleźliśmy kalkulator leasingowy

Jaki jest efekt poszukiwania “statystycznego Klienta” w poszukiwania wstępnej chociażby kalkulacji leasingu? Mizerny – firmy leasingowej nie oferują takiego narzędzia ogólnodostępnego dla przyszłych Klientów. Banki prześcigają się w ogłaszaniu promocji, pokazywaniu oprocentowania – firmy leasingowe zupełnie nie stosują takiej strategii sprzedaży. To pokazuje tylko jak szalona konkurencja panuje na rynku, a z drugiej w jak ciasnych ramach z przeszłości wciąż tkwią firmy leasingowe.

Jeśli chcesz zrobić samodzielną symulację, wstępnie – choćby orientacyjnie policzyć kilka wariantów warunków leasingu – kieruj się w stronę kalkulatorów doradców leasingowych. Tylko tam masz szansę dowiedzieć się czego przed wysłaniem zapytania z kontaktem do siebie.

Z kolei niezależni Doradcy Leasingowi są nastawieni znacznie bardziej pro-kliencko. Mają też dostęp do prawdziwych narzędzi firm leasingowych, dzięki czemu w mniej lub bardziej szczegółowy sposób informują Klientów o oczekiwanych warunkach i ratach leasingu.

Gdzie znaleźć dobry kalkulator leasingowy

Jeśli chcesz zasymulować przynajmniej wstępnie różne warianty leasingu, policzyć ratę, zmienić kwotę wykupu, okres leasingu czy opłatę wstępną – i sprawdzić jak to wpływa na kwotę raty – musisz korzystać ze stron oferujących niezależne kalkulatory. Mówiąc szczerze, część z nich do niczego się nie nadaje i nie ma odniesienia do rzeczywistości – ale jest kilka którymi można się posłużyć.

Nasz kalkulator leasingowy:

 • opiera się na umowach o przedstawicielstwie i współpracy z firmami leasingowymi oraz badaniu na bieżąco warunków największych firm leasingowych
 • ponad 20-letniem doświadczeniu w pracy w branży leasingowej
 • precyzyjnych formułach obliczenia leasingu

Zapytaj nas o oferty leasingu. Zrób symulację wariantów leasingu jaki Tobie pasuje i zapytaj nas o oficjalną ofertę.

 

KALKULATOR LEASINGOWY >>


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.


Tematyka strony: kalkulatory firm leasingowych, czy firmy leasingowe oferują kalkulatory leasingu, oferty na stronach firm leasingowych, jaka firma leasingowa ma kalkulator leasingowy, ogólnodostępne kalkulatory leasingu, kalkulator leasingu on-line