Leasing na samochód

Tematyka strony: koszty leasingu samochodu, ile kosztuje leasing, opłaty leasingowe, leasing samochodowy koszty, koszty ubezpieczenia w leasingu, leasing samochodu, leasing samochodowy, leasing na samochód, samochód w leasing, gdzie leasing samochodu, jak obliczyć leasing samochodu, leasing samochodu nowego, leasing samochodu używanego, leasing operacyjny samochodu, leasing finansowy samochodu, pożyczka leasingowa na samochód, opłaty leasingowe, podatki leasingowe, warunki leasingu na samochód, koszt leasingu samochodu używanego.

Samochód  w Leasing to najczęściej wybierany rodzaj finansowania. Firmy mogą korzystać z leasingu operacyjnego samochodów osobowych, dostawczych, ciężarówek oraz naczep i ciągników siodłowych.

Ile kosztuje samochód w leasingu

Koszty leasingu ważna kwestia. Oblicz koszty leasingu:

  • Koszty rat leasingowych
  • Koszty ubezpieczenia samochodu
  • Koszty wyceny samochodu używanego
  • Koszty rejestracji auta
  • Koszty eksploatacji samochodu
  • Inne opłaty i podatki
  • Rabaty i ofert specjalne

Koszt leasingu samochodu używanego

1. Koszty rat leasingowych

Firmy leasingowe stosują różne marże leasingowe dla finansowania samochodów nowych oraz używanych. Co za tym idzie, koszt leasingu będzie inny. Im starszy samochód, tym koszt jego finansowania będzie wyższy.

2. Koszty ubezpieczenia samochodu w leasingu

Nabywca  auta używanego musi się również liczyć z tym, że coroczne koszty ubezpieczenia samochodu (nie tylko w leasingu) będą procentowo wyższe niż ubezpieczanie samochodu nowego lub 2-3 letniego. Firmy ubezpieczeniowe stosują wyższe stawki ubezpieczenia.

3. Koszty wyceny samochodu używanego

Zanim firma leasingowa wyda decyzję o przyznaniu leasingu, dokonuje wyceny samochodu. Koszt takiej wyceny w części firm leasingowych obciąża Klienta, inne dokonują tylko wyceny wewnętrznej na podstawie katalogu Eurotax.

4. Koszty rejestracji samochodu

Większość firm leasingowych obciąża klienta kosztami rejestracji samochodu oraz dodatkową opłatą za czynność rejestracji. Są jednak też takie, które rejestrują auto bez dodatkowych kosztów.

5. koszty eksploatacji samochodu w leasingu

Bieżące koszty eksploatacji samochodu pokrywane są przez Klienta. W przypadku samochodów ciężarowych należy pamiętać też o kosztach podatku drogowego, ew. winiet itp podatków/opłat.

6. koszty ubezpieczenia gap

Coraz popularniejszym ubezpieczeniem leasingowym jest ubezpieczenie leasingu od straty finansowej w przypadku szkody całkowitej na pojeździe – tzw. Ubezpieczenie GAP. Nie jest to ubezpieczenie którego zakres w każdej firmie leasingowej jest taki sam, wskazane jest więc dopytać jaki zakres ubezpieczenia oferowany jest w zamian za określoną składkę. Najszerszy zakres (gwarancja wypłaty 100% ceny pojazdu) gwarantuje ubezpieczenie GAP Fakturowy.

7. Inne podatki i opłaty leasingowe

Oprócz rat leasingowych w umowach leasingu występują innego rodzaju opłaty. Oprócz zupełnie oczywistych opłat za upomnienia czy opłat windykacyjnych, znajdują się tam opłaty za różnego rodzaju inne czynności, jak ubezpieczenie samochodu, informacje o mandatach, zaświadczenia, zgody, likwidacje szkód komunikacyjnych, cesję leasingu czy inne. W części firm leasingowych takie tabele opłat dodatkowych są bardzo rozbudowane, w innych prawie z nich zrezygnowano i zastępuje się je rocznymi, jednorazowymi opłatami administracyjnymi.

Jeśli firma leasingowa z którą masz zamiar podpisać umowę leasingu stosuje Tabele Opłat dodatkowych, prawie zawsze są to dodatkowe dokumenty z którymi należy się dokładnie zapoznać, tak jak z Ogólnymi Warunkami Leasingu.

 

Warunki leasingu na nowy samochód

Większość firm leasingowych oferuje preferencyjne warunki leasingu na nowe samochody a leasingu udziela się w procedurze uproszczonej, nie wymagając dokumentów finansowych i bez badania zdolności kredytowej. Na rynku można znaleźć ofertę z wymaganym wkładem własnym tylko 1% wartości pojazdu. Również okres finansowania można dostosować do swoich potrzeb, niektóre firmy leasingowe finansują auta na okres nawet do 84 miesięcy.

Finansowanie pojazdów obejmuje leasing samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, jak też ciągników siodłowych i naczep. Polecamy poszukiwanie najlepszych ofert poza salonami sprzedaży, gdyż bardzo często salony i komisy dokładają do proponowanej oferty leasingu swoją dodatkową prowizję.

Warunki leasingu na samochód używany

Leasing samochodów używanych różni się nieco od finansowania samochodów nowych. Firmy leasingowe stosują tutaj nieco wyższe marże oraz wyższy wymagany wkład własny. Zwykle minimalny wkład własny na auto używane wynosi 10%, choć zdarzają się lepsze propozycje.Ogólną zasadą panującą w firmach leasingowych jest, że auto używane do leasingu nie może być starsze w momencie zawierania umowy niż 6 lub 8 lat a w chwili zakończenia umowy leasingu nie może być starsze niż 10 lat.

Samochód używany do leasingu zawsze podlega wycenie wartości przed firmę leasingową. W niektórych leasingach koszty takiej wyceny musi pokryć Klient, w innych jest to wycena wewnętrzna – bezpłatna.

Zanim weźmiesz samochód w leasing, warto rozejrzeć się nad najlepszą ofertą oraz dokładnie poznać koszty takiego leasingu. Ile naprawdę kosztuje leasing samochodu.

 

KALKULATOR LEASINGOWY >>


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.


Tematyka strony: koszty leasingu samochodu, ile kosztuje leasing, opłaty leasingowe, leasing samochodowy koszty, koszty ubezpieczenia w leasingu, leasing samochodu, leasing samochodowy, leasing na samochód, samochód w leasing, gdzie leasing samochodu, jak obliczyć leasing samochodu, leasing samochodu nowego, leasing samochodu używanego, leasing operacyjny samochodu, leasing finansowy samochodu, pożyczka leasingowa na samochód, opłaty leasingowe, podatki leasingowe, warunki leasingu na samochód, koszt leasingu samochodu używanego.