Kalkulator leasingu samochodu elektrycznego

Kalkulator leasingu samochodu elektrycznego

Samochód elektryczny w leasing ?  Kalkulator leasingu samochodu elektrycznego pomoże tobie podjąć decyzję. A może lepsza na razie będzie hybryda – połączenie silnika spalinowego i elektrycznego? Nasza przyszłość, w dodatku mocno promowana przez Unię Europejską to samochody elektryczne oraz hybrydowe. Już od 2035 roku w Unii Europejskiej ma obowiązywać zakaz rejestracji samochodów spalinowych. Ale to nie jedyny powód by poważnie zastanawiać się nad elektryfikacją, choćby kupując tzw. hybrydę – połączenie silnika spalinowego i elektrycznego powoduje, że auto mniej pali, jest bardziej ekologiczne i co najważniejsze – znacznie mniej kosztuje jego eksploatacja. Przy cenach benzyny powyżej 8 zł za litr nad tym argumentem chyba nie trzeba specjalnie się rozwodzić – każdy widzi, że koszty jazdy samochodem benzynowym będą tylko rosły.
 
 

Samochód elektryczny w leasing

Rynek samochodów elektrycznych w Europie i w USA rozwija się zarówno za sprawą cen paliw , wprowadzanych przepisów ale też poszerzające się z miesiąca na miesiąc oferty samochodów hybrydowych i elektrycznych. Co więcej, niektóre marki już oficjalnie podają, że za kilka lat w ogóle nie będą sprzedawać samochodów spalinowych – są wśród nich tak poważni producenci jak VOLVO.  Wyniki sprzedaży Tesli oraz powodzenie samochodów hybrydowych takich marek jak Toyota, zwiastują nowy trend od którego nie ma odwrotu.

Kalkulator leasingu samochodu elektrycznego

Samochód hybrydowy czy elektryczny możemy sfinansować poprzez zakup za gotówkę, leasing czy wynajem długoterminowy. Warunki finansowania nie różnią bardzo od dotychczas oferowanych dla samochodów spalinowych. Możemy liczyć na:

  • – wstępna opłata leasingowa (wkład własny) – od 0%
  • – okres leasingu od 2 do 7 lat
  • – wykup od 1 do 50% (w zależności od okresu finansowania, im krótszy tym większy można ustalić % wykupu)

Najczęściej kupowane samochody elektryczne i hybrydy w Polsce

  • Alfa Romeo Tonale
  • Audi Q5
  • BMW X5
  • Fiat 500
  • Lexus CT, Lexus NX
  • Kia eNiro, Riom mhev, Kia EV6, Stonic, Sportage mhev
  • Tesla – wszystkie modele
  • Opel GrandlandX
  • Ford Fiesta Hybryd, Ford Mustang Mach, Ford Kuga
  • Renault Megane
  • Toyota RAV4 hybryd, Corolla hybryd, Camry hybryd
  • Hyundai Tuscon, Hyundai Kona
  • Mitsubishi Outlander PhEv
  • Honda CRV Hybryd
  • Peugeot e208, e308, e508, Peugeot 3008
  • Jeep Compas Mhev
  • Volvo V60, Volvo XC40
kalkulator leasingu samochodu elektrycznego
leasing samochodów elektrycznych

Leasing samochodów hybrydowych w Polsce

Droga do powszechnej sprzedaży samochodów elektrycznych jest w Polsce jeszcze daleka i pełna wybojów, szybciej doczekamy się elektrycznych pojazdów transportu miejskiego. Dużo szybciej rozpowszechniają się natomiast tzw. hybrydy i zakup w leasingu samochodów hybrydowych.  W zasadzie nikt już się nie dziwi rozważaniu czy nabyć samochód hybrydowy – połączenie silnika benzynowego i elektrycznego, najczęściej w leasingu operacyjnym.

Rodzaje technologii hybrydowej

Ze względu na rodzaje napędów technologii hybrydowej wyróżnia się:

  • pełne / klasyczne hybrydy (HEV) – to podstawowy obecnie rodzaj. Auto porusza się dzięki silnikowi spalinowemu lub elektrycznemu. Może także wykorzystywać połączenie siły jednego i drugiego. Co więcej, napęd elektryczny nie tylko wspomaga pracę jednostki spalinowej w trakcie przyspieszania i na niewielkich odcinkach, ale przy niewielkiej prędkości, może także samodzielnie napędzać pojazd. Akumulatora gromadzi energię jedynie z pracy systemu spalinowego lub podczas zwalniania, lub hamowania. Klasyczne hybrydy nie mogą być doładowywane z innego źródła prądu.
  • hybryda typu mild (mHEV) – tzw. miękka hybryda, której napęd elektryczny łączy zwykle funkcje rozrusznika i alternatora. Nie jest w stanie samodzielnie napędzać auta. Może natomiast odzyskać energię podczas wytracania prędkości. To z kolei wiąże się z niższym zużyciem paliwa i tańszymi kosztami eksploatacji.
  • hybrydy typu plug in (PHEV) – to układ, który zbliża samochód hybrydowy do pojazdów elektrycznych. Wszystko to dzięki dodatkowemu, dużemu akumulatorowi wysokonapięciowemu, który można ładować z gniazdka. Tak naładowane auto hybrydowe plug in jest w stanie przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów, bez konieczności uruchamiania napędu spalinowego.

Obecnie i w przyszłości leasing samochodu hybrydowego wydaje się bardzo dobrym posunięciem.

Katalog samochodów elektrycznych i hybrydowych w leasingu

Zobacz na Katalog samochodów elektrycznych i hybrydowych 2021/2022 PSPA_Katalog_EV_2021-2 . Został on przygotowany przez firmę promującą elektro mobilność w Polsce.


Czy leasing samochodu elektrycznego się opłaca? Oblicz leasing.

Kalkulator leasingu samochodu elektrycznego to narzędzie, które pozwala na łatwe i szybkie obliczenie kosztów wynajmu takiego pojazdu. W obliczeniach uwzględniane są czynniki takie jak koszt samochodu, okres leasingu, wysokość wpłaty własnej oraz koszty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie czy serwisowanie. Dzięki temu kalkulatorowi, potencjalny klient może szybko i dokładnie oszacować, ile będzie kosztowało wynajęcie samochodu elektrycznego.

Leasing samochodu elektrycznego jest coraz bardziej popularny, głównie ze względu na wzrost świadomości ekologicznej i konieczność ograniczenia emisji zanieczyszczeń. Elektryczne samochody są także cichsze i tańsze w eksploatacji niż tradycyjne pojazdy z silnikiem spalinowym.

Przy użyciu kalkulatora leasingu samochodu elektrycznego można w prosty sposób porównać oferty różnych firm leasingowych i wybrać najlepszą opcję dla siebie. Warto jednak pamiętać, że oprócz ceny, należy uwzględnić także inne czynniki, takie jak długość umowy, limit kilometrów czy zasady wypożyczenia.

Przed skorzystaniem z kalkulatora leasingu samochodu elektrycznego, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe. Należy także pamiętać, że samochód elektryczny wymaga innego podejścia w kwestii ładowania oraz konserwacji niż tradycyjne pojazdy z silnikiem spalinowym.

Wniosek jest taki, że kalkulator leasingu samochodu elektrycznego to przydatne narzędzie dla każdego, kto rozważa wynajem takiego pojazdu. Dzięki niemu można łatwo porównać oferty różnych firm i wybrać najlepszą opcję dla siebie, z uwzględnieniem zarówno kosztów jak i innych ważnych czynników. Przed podjęciem decyzji o leasingu samochodu elektrycznego, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe, a także zapoznać się z zasadami ładowania i konserwacji takiego pojazdu.


Masz pytanie? Chętnie odpowiemy.

Zobacz nasz kalkulator leasingowy oferty leasingu na samochody elektryczne i hybrydowe.


Tematyka strony: kalkulator leasingu samochodu elektrycznego, leasing elektryka, leasing na samochód elektryczny, auto elektryczne w leasing, leasing samochodu hybrydowego, auto elektryczne w leasing, pożyczka leasingowa na samochód elektryczny, pożyczka leasingowa na hybrydę.