Kalkulator leasingowy na rok 2021

Kalkulator leasingowy na rok 2021

Poprzedni rok przyniósł branży leasingowej i całej gospodarce światowej całkowicie niespodziewane reperkusje związane z pandemią. Skutki dla gospodarek poszczególnych krajów i branż będą dopiero oceniane. Jedno jest pewne – biznes będzie musiał się zmieniać w kierunku cyfryzacji, większej sprzedaży przez internet, pracy zdalnej, zmian w światowych łańcuchach dostaw towarów i usług. Dlatego porównywanie ubiegłego do jakiegokolwiek innego jest całkowicie niemiarodajne, ponieważ od dziesięcioleci nie mieliśmy do czynienia z tak specyficzną i ogólnoświatową sytuacją.

Wiele jednak wskazuje na to, że w roku 2021 nastąpi oczekiwane pokonanie pandemii i duże (przynajmniej w Polsce) odbicie gospodarcze.

Najważniejsze czynniki jakie wpływać będą na koszt leasingu w 2021 roku to:

  • odbicie gospodarcze w Polsce i na świecie
  • prawdopodobne przejęcie jednej z dużych firm leasingowych przez inny podmiot rynku finansowego/bank/
  • pewne zmiany w przepisach które będą powodować, że w pewnych sytuacjach prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą traktowany będzie jak konsument (jeśli zakup nie jest związany z głównym przedmiotem jego działalności).
  • od 1 stycznia 2021 r. podatnicy, którzy wezmą w leasing nowy środek trwały, a następnie wykupią go od firmy leasingowej nie będą mieli już prawa do ustalenia wyższej (indywidualnej) stawki amortyzacyjnej.

Kalkulatory leasingowe 2021

Sprawdzamy i dokonujemy analizy ofert czołowych firm leasingowych, a otrzymany wynik jest jednym z najbardziej aktualnych, orientacyjnych informacji dla przedsiębiorców co do aktualnych kosztów leasingu. Dzięki kalkulatorowi leasingu 2021 również w 2021 roku nasi klienci mogą prosto policzyć wstępne parametry finansowania leasingowego.

Nie przewidujemy by w 2021 roku stopy procentowe a co za tym idzie koszt leasingu uległy istotnej zmianie, będą dalej na rekordowo niskim poziomie, przez co leasing będzie najtańszą formą finansowania.

KALKULATOR LEASINGOWY 2021 >>

 

Serwis Obliczleasing.pl  pomoże państwu w  leasingu na samochody osobowe, dostawcze, ciężarówki oraz maszyny i urządzenia. Umożliwiamy również finansowanie tzw. Zielonej Energii w postaci paneli fotowoltaicznych. Po szczegóły odsyłamy do naszych innych artykułów.

Warto zwrócić uwagę na dwie ważne zmiany w przepisach które dotyczą branży leasingowej, relacji z klientami i rozliczeń podatkowych związanych z leasingiem:

  • Od 1 stycznia 2021 r. podatnicy, którzy wezmą w leasing nowy środek trwały, a następnie wykupią go od firmy leasingowej nie będą mieli już prawa do ustalenia wyższej (indywidualnej) stawki amortyzacyjnej. „Środki trwałe /…/ uznaje się za używane, jeżeli podatnik udowodni, że przed ich nabyciem były wykorzystywane przez podmiot inny niż podatnik co najmniej przez okres 6 miesięcy.”Oznacza to, że firma która wzięła w leasing nowy samochód, po jego wykupieniu z leasingu nie będzie mogła amortyzować jak auta używanego.
  • Firmy leasingowe będą miały większy obowiązek wpisywania do umowy wszystkich kosztów leasingowych jak też w przypadku zmiany stawki bazowej wibor oraz zmiany stóp procentowych będą miały obowiązek automatycznej zmiany odpowiedniej części raty leasingowej (części odsetkowej). Sprawdzenie czy zachodzi taka sytuacja i zmiana przez firmy leasingowe wysokości rat leasingowych /dostosowanie do stawki wibor/ będzie musiało odbywać się raz na 3 miesiące. Szczegółowe parametry i rozwiązania znajdziecie państwo z pewnością w OWUL każdej z firm leasingowych.

Jak każdego roku, nasz kalkulator leasingowy będziemy aktualizowali również w 2021 roku – tak by zapytanie o ofertę było możliwie jak najbardziej dokładne i miarodajne dla naszych klientów.


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.


Tematyka strony: koszt leasingu 2021, kalkulator leasingu 2021, kalkulator leasingowy na rok 2021, oblicz leasing 2021, gdzie najlepszy leasing w 2021 roku, leasing 2021 kalkulator, raty leasingowe na 2021 rok, kalkulacja rat leasingu w 2021 roku, oblicz leasing samochodu 2021. Raty leasingu kalkulator 2021.