Kalkulator refinansowanie samochodu leasing i pożyczka

Refinansowanie samochodów osobowych odstawczych i ciężarowych, ciągników siodłowych i naczep.

Co to jest refinansowanie samochodu?

Refinansowanie samochodu polega na tym, że prowadzący działalność gospodarczą, będący właścicielem jakiego pojazdu, może sprzedać go firmie leasingowej a następnie ten sam pojazd wziąć w leasingu. Może też  zrefinansować go w pożyczce leasingowej, gdzie nie sprzedaje samochodu tylko uzyskuje pod niego pożyczkę.

Tym samym firma nie pozbywa się auta, może je dalej użytkować ale odzyskuje za niego określone środki pieniężne. Tym samy zwiększa swoją płynności finansową, poduszkę finansową lub może te środki przeznaczyć na inne cele i zakupy.

Leasing zwrotny kalkulator

Jeśli refinansowanie odbywa się poprzez leasing – operacja taka nazywa się leasingiem zwrotnym. Firma leasingowa określa wartość pojazdu, Sprzedawca wystawia jej na niego fakturę sprzedaży i czasowo pojazd zmienia właściciela, którym staje się firma leasingowa. Jednocześnie Sprzedający otrzymuje za niego zapłatę od leasingu oraz zawiera z firmą leasingową umowę leasingu operacyjnego na ten sam pojazd który spieniężył. Dzięki temu odzyskuje wartość samochodu w formie pieniężnej i jednocześnie dalej używa pojazdu.

Sprawdź nasze kalkulatory leasingu zwrotnego, zapytaj doradcę o ofertę leasingu zwrotnego.

Pożyczka refinansowa kalkulator

Pożyczka refinansowa również powoduje uzyskanie środków pieniężnych za auto ale w przeciwieństwie do leasingu tutaj samochód nie musi być sprzedany firmie leasingowej – własność zostaje przy Sprzedawcy/Kliencie – jedynie samochód staje się zabezpieczeniem pożyczki udzielonej przez firmę leasingową.

Warunki refinansowania samochodu są zasadniczo podobne do finansowania w leasingu i pożyczce. Wymagany jest niewielki wkład własny. Okres finansowania może wynosić zwykle do 5 lat, stosuje się procedury uproszczone. W każdym przypadku Leasingodawca wykonuje wewnętrzną wycenę pojazdu by określić jego wartość.

Leasing zwrotny techniczny

Odmianą refinansowania jest też leasing zwrotny techniczny – stosuje się go gdy Leasingobiorca / Pożyczkobiorca zakupił pojazd samodzielnie przed upływem 3 miesięcy i chce odzyskać środki finansowe które wydał na jego zakup. Leasing zwrotny techniczny stosowany jest często w przypadku samochodów sprowadzanych samodzielnie przez Klienta z zagranicy.

 

KALKULATOR LEASINGOWY >>


Masz pytanie? Chętnie odpowiemy. zapytaj o ofertę.


Tematyka strony: refinansowanie samochodu, leasing zwrotny kalkulator, pożyczka refinansowa, kalkulator refinansowania samochodu, kalkulator refinansowania leasingowego, kalkulator pożyczki refinansowej samochodu.