Kalkulacje leasingu 2019

Rynek leasingu w 2019 roku mocno ewoluował. Jak zmieniają się warunki leasingu, gdzie poszukać najlepszej oferty leasingowej, kto oferuje najlepszy leasing w ostatnim kwartale 2019 roku – dowiesz się z tego artykułu.

Kalkulatory leasingu 2019

Polski rynek leasingu nie zwalnia również w 2019 roku, choć jego dynamika nie jest tak duża jak w ubiegłych latach. Obliczenia wyników firm leasingowych wskazują na 15% wzrost wolumenu przedmiotów oddanych w leasingu rok do roku za 1 półrocze 2019 roku. Inaczej niż w latach ubiegłych, motorem wzrostu dynamiki leasingu nie są samochody ale maszyny i urządzenia, co wskazuje na inwestycje w produkcyjne środki trwałe. Struktura Klientów wskazuje że 50% Klientów firm leasingowych to małe firmy.

Na rynku leasingu można odnotować dwa trendy. Po pierwsze, kondycja i wolumen sprzedaży niektórych znanych firm leasingowych pogorszyły się ze względu na powszechnie znane kłopoty macierzystych banków, co przekłada się nawet na redukcję personelu i akcji leasingowej wraz z jednoczesnym wzrostem wymaganej marży. Wzrasta wolumen transakcji wynajmu długoterminowego, choć jest to produkt droższy niż leasing tradycyjny. Można ten fakt tłumaczyć po części modą, po części chęcią zminimalizowania za wszelką cenę przez klientów obciążeń miesięcznych związanych z użytkowaniem samochodu. Nie wszyscy Klienci są zainteresowani nabyciem auta po zakończeniu najmu, nawet za cenę spłaty dużej części jego wartości w czasie trwania umowy.

Z drugiej strony widoczne jest wzmocnienie się liderów rynku, szczególnie tych mających dostęp do taniego kapitału. Pytanie czy w dłuższym okresie niskie marże na tych transakcjach nie przełożą się negatywnie na wyniki finansowe i kondycję tych firm. Z pośród 10 największych banków w Polsce 9 ma własne firmy leasingowe. Postępująca konsolidacja a być może nawet przekształcenia niektórych z nich są prognozą do twierdzenia, że za 2 lata już tylko 6-7 z nich będzie oferować własny leasing.

Prognozujemy również, że firmy leasingowe w najbliższej perspektywie będą coraz dokładniej przyglądać się Klientom a oferta zostanie zróżnicowana, nie każdy Klient otrzyma finansowanie na takiej samej marży. W przypadku leasingu fabrycznego w salonach nastąpi wzrost kosztu leasingu oferowanego przez dealerów.

Klienci coraz częściej korzystają z kalkulatorów leasingowych dostępnych w internecie, szczególnie:

  • kalkulatora leasingu operacyjnego
  • kalkulatora leasingu konsumenckiego
  • kalkulatora wynajmu długoterminowego

Analiza warunków leasingowych i kalkulatorów liderów wśród firm leasingowych pozwala nam na przedstawienie Klientom aktualnej oferty rynkowej firm leasingowych. Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne propozycje finansowania od najlepszych firm leasingowych – zapraszamy do złożenia zapytania. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

KALKULATOR LEASINGOWY >>